Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагедија: Изгоре барака, а внатре пронајдено изгорено машко тело – МВР со детали за трагедијата во близина на спортската сала во Тетово

фото: Илустрација

На 15.11.2019 околу 04.35 часот во СВР Тетово било пријавено дека настанал пожар во импровизирана дрвена барака на ул.„Љубо Божиновски-Пиш“, во непосредна близина на спортската сала во Тетово.

Во пожарот бараката целосно изгорела, а на местото било пронајдено изгорено, безживотно машко тело.

Јавен обвинител, екипа од СВР Тетово и лекар по судска медицина извршиле увид, а по наредба на Јавниот обвинител телото било предадено за идентификација и обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје.