Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Апсење во Градскиот Парк во Скопје

Маж уапсен во Градскиот Парк во Скопје.

Во 15.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Градскиот парк го лишиле од слобода 30-годишниот Д.К. од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.