Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Пријава за обезбедувањето на Мијалков

фото Centar.mk/Arhiva

Вечерва во близина на хотелот Мериот во Скопје полицијата го запрела возилото Сеат на лице од Скопје, обезбедување на екс директорот на УБК Сашо Мијалков и му ги одзела флешерите и хорна што нелегално ги имал на возилата, а му пишале и пријава, дознава CENTAR.mk.

Од МВР го потврдуваат настанот.