Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Лимон, ѓумбир и мед за појак имунитет

Зајакнете го имунитетот со природни состојки, мед, ѓумбир и лимон.

Спремете еден килограм мед, 3 големи лимони и 150 грама ѓумбир. Природно измиете го лимонот од пестициди, така што еден час во раствор за чистење на јужно овошје.

Потоа исецкајте го лимонот на тенки кришки, од ѓумбирот излупете ја кората, па потоа редете ред лимон, ред ѓумбир, па потоа налијте го со мед.

Сето тоа направете го додека не ја наполните теглата.

Потоа теглата добро затворете ја и држете ја во фрижидер од 5 до 7 дена.

Од oва консумирајте по една лажица дневно.