Секогаш во средиштето на збиднувањата...

СДСМ: Дали Христијан Мицкоски бега од брзи избори?

-Дали Христијан Мицкоски сака да побегне од предлогот за брзо соочување на предвремени парламентарни избори? – реагираат од СДСМ на изјавата на Христијан Мицкоски.

„Со месеци Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ бараат итни предвремени парламентарни избори, а денеска кога има конкретен предлог, тој измислува изговори.

Очигледно Мицкоски знае дека нема поддршката кај граѓаните и дека го очекува нов пораз.

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ниту имаат идеја, ниту визија, понуда, немаат ниту програма.

Тие само сакаат обнова на криминалниот режим, обнова на изолацијата и бесперспективноста во која ја држеа државата заробена.

Тоа граѓаните нема да им го дозволат, на предвремени парламентарни избори, граѓаните повторно ќе ја поразат режимската матрица на ВМРО-ДПМНЕ како што ја поразија и на претходните парламентарни, локални и претседателски избори.“ – се вели во реакцијата.

Во тренд…