9 C
Скопје
24. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија

Трагедија во Македонија – Најден мртов маж покрај пат

фото: Centar.mk

Тело на 67 годишно лице е пронајдено покрај пат во Рогачево, тетовоско.

Полицијата информаира дека телото на починатиот Г.К. било пронајдено вчера околу 16 часот.

На телото немало траги на насилство, а јавен обвинител одлучил да се прави обдукција.

Претходно лекар од брзата помош констатирал смрт на Г.К. (67), без траги на насилство.