Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во мобилните и компјутерите на Боки и Катица пронајдени клучни докази за „Рекет“

Во текот на денешниот ден ќе биде поднесено обвинение за првиот дел од истрагата за случајот Рекет.

Обвинителката Вилма Рускоска рече дека по завршувањето на вештачењето на одземените предмети од страна Бојан Јовановски и Катица Јанева пронајдени се клучни докази за истрагата.

-За осомничените за кои утре ќе поднесам обвиненија пронајдовме многу битни докази, рече обвинителската Вилма Рускоска.

Денеска ќе се бара продолжување на мерката притвор за сите осомничени од првата притворена група за „Рекет“.

error: Соддржината е заштитена.