Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Клопчето се отплеткува: Кој е осомничениот кој побарал спогодба со обвинителството во случајот “Рекет”?

Првиот човек во Јавното обвинителство за гонење на корупција во ОЈО, Вилма Рускоска вечерва соопшти дека едно осомничено лице побарало спогодба со Јавното Обвинителство.

Вештачењата кои биле направени донеле важни докази, соопшти Рускоска.

Таа рече и дека кај некои од осомничените имало интерес за спогодба, но досега нема официјално барање за ова.

– Побараа спогодба, ќе видиме што се случи. Еден од осомничените побара спогодба за обвинението кое ќе биде утре поднесено, изјави Вилма Рускоска, јавен обвинител.
Обвинителката Вилма Русковска вечерва изјави дека еден од осомничените во случајот „Рекет“ побарал спогодба со Обвинителството.

Loading…


Во тренд…