12 C
Скопје
22. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Драстична промена на времето – Метеоцентар со детална прогноза за времето

Утре доцна попладне и во текот на ноќта кон петок ќе има пообилни врнежи (локално над 30л/м2). На места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во петок ќе дува засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на температурата.

Прогноза за 04.09.2019
Минимална температура: 6°C до 14°C
Максимална температура: 13°С до 20°C
Променливо облачно и свежо, претпладне со врнежи од дожд, кои на југоистокот ќе бидат пообилни. Ќе дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието.

Прогноза за 05.10.2019
Минимална температура: 4°C до 11°C
Максимална температура: 16°C до 23°C
Променливо облачно и посвежо со сончеви периоди. Во вечерните и ноќните часови ќе има повремен локален дожд.

Прогноза за 06.10.2019
Минимална температура: 4°C до 12°C
Максимална температура: 17°C до 24°C
Променливо облачно и посвежо со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.