Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Околу 11.000 евра украдени од автомобил во гаража на скопски трговски центар

Во попладневните часови на 24 септември, скопјанец на возраст од 30 години пријавил дека непознат сторител извршил тешка кражба во неговото возило „фолксваген пасат“.

Според пријавата, кражбата се случилa во подрумските гаражи во трговскиот центар „Сити мол“, во периодот од 10:20 до 11:00 часот. Сторителот со употреба на сила одзел чанта со 11.000 евра и други валути.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на крадецот и за расчистување на случајот.

error: Соддржината е заштитена.