Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Летните температури се враќаат – УХМР излезе со најнова прогноза

Утре времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и ретки грмежи. Од петок ќе настапи стабилизирање на временската состојба со постепен пораст на дневната температура.

Прогноза за 27.09.2019
Минимална температура: 6°C до 15°C
Максимална температура: 20°С до 27°C
Сончево со умерена облачност.

Прогноза за 28.09.2019
Минимална температура: 4°C до 13°C
Максимална температура: 22°C до 29°C
Претежно сончево.

Прогноза за 29.09.2019
Минимална температура: 5°C до 14°C
Максимална температура: 25°C до 30°C
Сончево и топло.