Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР издаде метео предупредување – Од утре голема промена на времето

Во текот на следната работна недела времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд.

Повеќе врнежи ќе има утре кон крајот на денот и во вторник кога на места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 24.09.2019
Минимална температура: 6°C до 15°C
Максимална температура: 20°С до 26°C
Променливо облачно со повремени врнежи од дожд . На места ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 25.09.2019
Минимална температура: 4°C до 13°C
Максимална температура: 21°C до 28°C
Умерено облачно со слаб до умерен ветер од западен правец. На места ќе има услови за слаб дожд.

Прогноза за 26.09.2019
Минимална температура: 5°C до 14°C
Максимална температура: 22°C до 28°C
Променливо облачно со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Попладне ќе има локални врнежи од дожд со ретки грмежи.