Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Времето се менува: Силен ветер, а потоа пресврт

Утре ќе дува засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина и над 70 км/час. До вторник времето ќе биде претежно сончево со посвежи утра, но со пораст на дневната температура.

Прогноза за 14.09.2019
Минимална температура: 6°C до 16°C
Максимална температура: 26°С до 34°C
Претежно сончево со умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 15.09.2019
Минимална температура: 7°C до 16°C
Максимална температура: 26°C до 33°C
Претежно сончево и тивко.

Прогноза за 16.09.2019
Минимална температура: 6°C до 15°C
Максимална температура: 26°C до 33°C
Сончево со мала до умерена облачност.