Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Температурите повторно растат: Детална прогноза за следните четири дена

Денеска ќе биде Сончево со умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен ветер.

Од петок времето ќе биде стабилно и суво, до недела со умерен до засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 14.09.2019
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 26°С до 34°C
Сончево со умерен до засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 15.09.2019
Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 24°C до 32°C
Сончево со умерен до засилен ветер од северен правец.

Прогноза за 16.09.2019
Минимална температура: 7°C до 16°C
Максимална температура: 25°C до 32°C
Сончево со мала до умерена облачност и со умерен, на места засилен северен ветер.