Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Подгответе се за невреме – УХМР издаде метео предупредување

Попладне и во наредните денови нашето подрачје ќе биде под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса која ќе услови локален дожд и грмежи.

Денеска на места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пороен дожд, засилен ветер и услови за локална појава на град.

Прогноза за 08.09.2019
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 25°С до 32°C
Сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=6

Прогноза за 09.09.2019
Минимална температура: 7°C до 17°C
Максимална температура: 26°C до 33°C
Сончево со умерена облачност. Попладне со локален дожд и ретки грмежи. УВ=7

Прогноза за 10.09.2019
Минимална температура: 7°C до 16°C
Максимална температура: 25°C до 32°C
Сончево со умерена облачност. Попладне со локален дожд и ретки грмежи.