Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Временска прогноза за цела недела – очекувајте промена на времето

Времето денеска: Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец, поизразен ќе биде во североисточните делови.

Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. УВ=7

И утре ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена облачност. Од понеделник ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи, особено во западните делови, а дневните температури ќе бележат постепено опаѓање.

Прогноза за 02.09.2019
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 29°С до 36°C
Сончево со умерена облачност, во крајните западни делови попладне со услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. УВ=6

Прогноза за 03.09.2019
Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 28°C до 35°C
Сончево со умерена облачност, во крајните западни делови попладне со услови за краткотраен дожд. УВ=6

Прогноза за 04.09.2019
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 27°C до 34°C
Сончево со умерена облачност. УВ=6