Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Следува пеколно жешко време, а потоа пресврт – Детална четиридневна прогноза

Продолжува периодот на стабилно, претежно сончево и топло време со мала облачност. Наутро ќе биде посвежо, а дневната температура ќе биде во благо опаѓање.

Утре ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=7

Во текот на идната недела ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Прогноза за 01.09.2019
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 28°С до 36°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец. УВ=7

Прогноза за 02.09.2019
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 29°C до 36°C
Претежно сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец. УВ=6

Прогноза за 03.09.2019
Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 28°C до 35°C
Претежно сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од североисточен правец. УВ=7