Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Подгответе се за пресврт со времето – Детална четиридневна прогноза

Следува период на стабилно, сончево и топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер, кој од недела ќе го промени правецот во југоисточен.

Дневната температура ќе биде во постепено благо опаѓање.

Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=7

Утре пак ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=7

Прогноза за 31.08.2019
Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 27°С до 36°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=7

Прогноза за 01.09.2019
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 27°C до 35°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. УВ=7

Прогноза за 02.09.2019
Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 26°C до 34°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. УВ=7