Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Повторно се вратија горештините – УХМР со нови најави

Продолжува периодот на стабилно и топло време со постепен пораст на температурата на воздухот.

Деска ќе биде сончево со слаб североисточен, а во југоисточните делови со умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени. УВ=8

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Прогноза за 20.08.2019
Минимална температура: 10°C до 18°C
Максимална температура: 30°С до 37°C
Претежно сончево со слаб до умерен ветер од источен правец. УВ=8

Прогноза за 21.08.2019
Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 31°C до 38°C
Сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

Прогноза за 22.08.2019
Минимална температура: 11°C до 20°C
Максимална температура: 32°C до 38°C
Претежно сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. УВ=8

Во тренд…