Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица, се чека до 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Од АМСМ информираат дека е забележана зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути.

На другите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.