Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Охриѓанец заврши во болница со тешки повреди по сообраќајка

Дваесет и деветгодишен пешак од Охрид се здоби со тешки повреди во сообраќајна несреќа што се случи на улицата 7 Ноември.

МВР јави дека патничко моторно возило со охридски регистарски ознаки управувано од З.З.(64) од Охрид удрило во А.У.(29).

Пешакот бил пренесен во болницата „Св. Еразмо“-Охрид, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Охрид.

error: Соддржината е заштитена.