Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Сончево време со мала до умерена локална облачност

Времето денеска е сончево со мала до умерена локална облачност, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од северен правец. Вдолж Повардарието повремено ќе се засилува. Минималната температура ќе биде помеѓу 12 и 22, а максималната ќе достигне од 25 до 34 степени.

Во Скопје сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен и северозападен правец, вдолж Повардарието повремено ќе се засилува. Максималната температура ќе изнесува 30 степени.