Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Почина актерката која 3 децении го позајмуваше гласот на Мини

Раси Тејлор, актерката која со децении го позајмуваше нејзиниот глас на Мини Маус, почина на 75 годин во Калифорнија, потврди компанијата „Волт Дизни“.

„Мини Маус го изгуби својот глас поради смртта на раси Тејлор. Повеќе од 30 години, Мини и Раси работеа заедно, за да забавуваат милиони луѓе низ светот. Тоа беше партнерство кое Мини ја направи глобална икона, а Раси сакана“ рекол претседателот на компанијата „Дизни“, Боб Игер.

Loading…


Во тренд…