Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(Фотогалерија) По ураганското невреме кое однесе се’, најубавата песочна плажа во Македонија повторно отворена за сите

Една од најубавите, ако не и најубава прсочна плажа во Македонија “Dupeni Beach” по ураганското невреме кое минатата недела булвално ја збриша, повторно работи во полна пареа.

Плажата е лоцирана на најужната точка на Македонија, под селото Долно Дупени, а покрај Преспанското Езеро.

16.07.2019 Del of obnovata po odnesenoto od tornadoto. Za Vikendot I oficijalno ke bideme otvoreni…Prekrasno pominata vecher za sekogo…

Gepostet von Dupeni Beach am Mittwoch, 17. Juli 2019

Во тренд…