Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме во Скопје и делови на Македонија

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2). Минималната температура ќе биде помеѓу 12 и 20, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. Повремено процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме.
Температурата ќе се движи од 18 до 27 степени.

В четврток и в петок ќе има преодно стабилизирање на времето, а дневните температури ќе се задржат нешто пониски. В сабота попладне ќе има повремен локален дожд.

error: Соддржината е заштитена.