Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Венчавката од соништата организирана во срцето на градот

Комплетната организација на настанот, приемот на гостите, менито, услугата, просторот, декорациите и уште многу други елементи ја прават свадбата да биде моментот кога и младенците и гостите ќе уживаат.

Без разлика дали сакате голема или мала венчавка, организирањето и изборот за магичната вечер бара донесување на многу одлуки. За организирање на беспрекорна и релаксирана свадбена свеченост на којашто секој ќе ужива, потребен е професионален тим со идеи за инспиративна венчавка, декорација на просторот, соодветно осветлување кое ќе ја долови магичната атмосфера, избор на храна и свадбена торта.

Пронаоѓањето идеална локација за прославата е клучот на сите прашања околу овој настан. Скопје Мериот хотел е токму таква локација, во срцето на главниот град каде секогаш се нуди нешто ново, иновативно и креирано согласно најновите трендови и стандарди.

Посветениот тим на Скопје Мериот хотел има за цел да помогне при донесувањето правилни одлуки за идните невести и за нивната венчавка од соништата. Предностите и погодностите кои ги нуди хотелот се големи, а почнуваат од дегустација на свадбени менија и пијалаци, појадок во соба, користење на спа и фитнес центарот, вредносен ваучер од Дистрикт бар и ресторан за првата годишнина од брак, поени од програмата Marriott Bonvoy, користење на претседателскиот апартман за младенците кои ќе резервираат датум за венчавка во хотелот.

Ниту една свадба не е премногу мала или премногу голема, а ниту еден детаљ не треба да остане надвор од беспрекорната координација.

Повеќе информации за сите можности и опции околу свадбената свеченост и какви поволности следат, може да се добијат на 02 510 2510 или skopje.sales@marriott.com.