Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Две возила се искршија кај Маврово – Има повредени

фото Centar.mk/илустрација

Околу 09.00 часот на регионален пат Мавровска крстосница–Дебар, пред општина Маврово и Ростуше, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 63-годишниот А.В. од село Маврови Анови и патничко возило „Алфа Ромео“ со албански регистарски ознаки, управувано од 32-годишниот Т.Е. од Република Албанија.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците И.Т. и З.Г. од возилото „Алфа ромео“ и биле пренесени во Медицински центар во Гостивар.

Со телесни повреди се здобила сопатничката Е.К. од истото возило.

Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.

Во тренд…