7 C
Скопје
28. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Сончево и ветровито, со благ пад на температурите

Времето утре ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер, што ќе придонесе за благ пад на температурите. Минималните температури ќе се движат од 10 до 19, а максималните од 24 до 33 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 16 до 30 степени.

И во вториот ден од викендот ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Од понеделник под влијание на топол бран следува период на сончево и многу топло време со дневна температура насекаде над 30 степени, а кон средината на неделата на повеќе места ќе биде над 35 степени.