Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Познати детали за земјотресот кој се почуствува во Охрид и Струга

Земјотрес со јачина од 3.9 степени според Рихтеровата скала попладнево околу 14,35 часот ја стресе соседна Албанија.

Според податоците од Мерните станици на Европската сеизмичка организација , земјотресот бил на длабочина од 10 километри, а потресот е почувствуван и во Охрид, Ресен, Битола и Струга.