18 C
Скопје
26. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невреме со град “коси” низ Македонија – еве кога ќе има стабилизација

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град.

Потоа следува период на стабилно и сончево време, во петок и за време на викендот со умерен до засилен северен ветер.

Прогноза за 27.06.2019
Минимална температура: 12°C до 19°C
Максимална температура: 28°С до 36°C
Сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од северен правец. УВ=9

Прогноза за 28.06.2019
Минимална температура: 13°C до 20°C
Максимална температура: 27°C до 34°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. УВ=8

Прогноза за 29.06.2019
Минимална температура: 11°C до 19°C
Максимална температура: 26°C до 34°C
Сончево и топло. Ќе дува умерен ветер од северен правец. УВ=8