29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија Во тренд...

Времето од недела се менува – Спремете се за невреме

Од недела во попладневните часови повторно ќе има појава на локален пороен дожд и грмежи, но врнежите нема да бидат пообилни. Во следниов период максималните температури ќе бидат во благо опаѓање.

Утре ќе биде сончево и доста топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=9

Прогноза за 16.06.2019
Минимална температура: 13°C до 20°C
Максимална температура: 28°С до 36°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на краткотраен пороен дожд. УВ=9

Прогноза за 17.06.2019
Минимална температура: 12°C до 19°C
Максимална температура: 27°C до 35°C
Сончево со мала до умерена облачност. Попладне со појава на локален пороен дожд и грмежи. УВ=8

Прогноза за 18.06.2019
Минимална температура: 11°C до 19°C
Максимална температура: 26°C до 34°C
Сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови со појава на локален пороен дожд и грмежи. УВ=8