15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛЕТНА ШЕМАМОЗАИК

Спас од летните горештини: Имаме одличен трик за вас – разладете се без клима уред

Ако немате клима уред во својот дом, не се грижете, и вие можете да се разладите. Се што ви треба е вода, сол и вентилатор.

За овој трик, односно уред, потребни ви се и шест пластични шишиња. Во секое шише ставете по две до три лажички сол и наполнете ги со вода. Потоа ставете ги во замрзнувач.

Наутро извадете ги и ставете ги пред вентилатор. Просторијата ќе биде изладена како со клима уред!