Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Летна ШемаМозаик

Спас од летните горештини: Имаме одличен трик за вас – разладете се без клима уред

Ако немате клима уред во својот дом, не се грижете, и вие можете да се разладите. Се што ви треба е вода, сол и вентилатор.

За овој трик, односно уред, потребни ви се и шест пластични шишиња. Во секое шише ставете по две до три лажички сол и наполнете ги со вода. Потоа ставете ги во замрзнувач.

Наутро извадете ги и ставете ги пред вентилатор. Просторијата ќе биде изладена како со клима уред!

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе