18 C
Скопје
26. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
MeteoCentar Мозаик ТОП ВЕСТИ

Летото ќе ја покаже силата – температури од околу 40 степени: Детална четиридневна прогноза

Денеска ќе биде Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8.

Температурите ќе се движат од 28 во северниот дел на земјава, до 35 степени во југоисточните делови.

Прогноза за 12.06.2019
Минимална температура: 13°C до 20°C
Максимална температура: 30°С до 38°C
Претежно сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9

Прогноза за 14.06.2019
Минимална температура: 14°C до 22°C
Максимална температура: 30°C до 39°C
Претежно сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=9

Прогноза за 15.06.2019
Минимална температура: 13°C до 22°C
Максимална температура: 29°C до 38°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=9