Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Летна ШемаМозаик

Идеално решение против комарци. Ви пренесуваме три ефикасни начини во борба против овие инсекти!

Летото ни се ближи, а со тоа и појавата на комарци. Сакате ли да уживате во топлите летни часови без да ве вознемируваат комарци? Во прилог прочитајте ги овие ефикасни начини во борба против овие инсекти.

Ако подготвувате фина летна скара, додека печете, ставете гранче рузмарин како би ги избркале комарците.

Второто решение е да посадите билки кои ќе ви бидат ефикасни соборци во борбата против комарците, како на пример маточина која е вистинска легенда меѓу билките. Одлично се покажа и во борбата против незгодните летечки суштества.

Третото решение е лавадна – не само што на балконот и терасата им дава медитерански шарм, туку со својот мирис се бори против досадните комарци.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе