22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЛЕТНА ШЕМАМОЗАИК

Идеално решение против комарци. Ви пренесуваме три ефикасни начини во борба против овие инсекти!

Летото ни се ближи, а со тоа и појавата на комарци. Сакате ли да уживате во топлите летни часови без да ве вознемируваат комарци? Во прилог прочитајте ги овие ефикасни начини во борба против овие инсекти.

Ако подготвувате фина летна скара, додека печете, ставете гранче рузмарин како би ги избркале комарците.

Второто решение е да посадите билки кои ќе ви бидат ефикасни соборци во борбата против комарците, како на пример маточина која е вистинска легенда меѓу билките. Одлично се покажа и во борбата против незгодните летечки суштества.

Третото решение е лавадна – не само што на балконот и терасата им дава медитерански шарм, туку со својот мирис се бори против досадните комарци.

Спонзорирано: