Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вечерва „Пушкинови денови“ во паркот „Пушкин“ во Кисела Вода

Општина Кисела Вода ги покани своите жители да бидат дел од годинешните „Пушкинови денови“.

Попладнево, во 18 часот, во паркот „Пушкин“, отворен точно пред 10 години, градоначалникот Филип Темелковски и Амбасадорот на Руската Федерациjа во Северна Македониjа Сергеј Баздникин ќе отворат детско игралиште и ќе се обратат, по што ќе следи културно-уметничка програма посветена на одбележувањето на 220 години од раѓањето на големиот руски поет Александар Сергеевич Пушкин.

error: Соддржината е заштитена.