Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Доаѓаат пеколни температури – летото нагло доаѓа овој викенд, температури до 35 степени

Од утре под влијание на топла воздушна маса од југ следува период на значително потопло време. Локално во попладневните часови ќе има краткотраен пороен дожд проследен со грмежи и услови за изолирана појава на град.

Прогноза за 08.06.2019
Минимална температура: 11°C до 18°C
Максимална температура: 28°С до 35°C
Сончево и значително потопло со мала до умерена облачност. УВ=9

Прогноза за 09.06.2019
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 26°C до 34°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер. Кон крајот на денот со краткотраен локален дожд. УВ=8

Прогноза за 10.06.2019
Минимална температура: 11°C до 19°C
Максимална температура: 23°C до 33°C
Сончево со мала до умерена облачност. Попладне со локален пороен дожд и грмежи. УВ=8