Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Високи температури, но и невреме – Што најавуваат синоптичарите за денес?

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен и во источните делови засилен ветер од југоисточен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Минималната температура ќе биде помеѓу 8 и 15, а максималната ќе достигне од 20 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Попладне ќе има краткотраен пороен дожд. Температурата ќе се движи од 13 до 26 степени.