Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме со град и дожд во Македонија, викендов сончево и драстичен пораст на температурите, а од понеделник повторно лошо време

И денес времето ќе се задржи променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, а локално ќе има услови процесите да бидат во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град.

За викендот времето ќе биде сончево и значително потопло. Од понеделник во попладневние часови повторно се очекува појава на локален дожд и грмежи.

Прогноза за 17.05.2019
Минимална температура: 5°C до 11°C
Максимална температура: 17°С до 23°C
Променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град.

Прогноза за 18.05.2019
Минимална температура: 4°C до 9°C
Максимална температура: 20°C до 28°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност и со умерен јужен ветер.

Прогноза за 19.05.2019
Минимална температура: 6°C до 13°C
Максимална температура: 22°C до 29°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер.

error: Соддржината е заштитена.