Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Заев најави смени по изборите

Премиерот Зоран Заев вечерва од Карпош најави промена на личности поставени од оваа власт на функциите ја добија честа во изминатиот премиер.

Ваквата промена премиерот Заев ја најави по изборите.

Премиерот рече дека ја примил пораката на незадоволство.

Пораката ја испративте, но немојте да ја казнувате државата заради одредени слабости на централната или локалната власт, рече претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев.

Слабости имаме оти работиме, но направивме историски чекори, рече Заев.

error: Соддржината е заштитена.