Секогаш во средиштето на збиднувањата...

СДСМ во убедливо водство во Охрид на градоначалничките избори

Според првичните податоци од ДИК, во Охрид кандидатот за градоначалник предложен од СДСМ, Константин Георгиевски е во водство пред кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Митре Милошевски.

Според податоците од досега преброените гласови, Георгиевски има 46,30 отсто од гласовите, додека Милошевски 39,08.

Засега нема информации дали ќе има втор круг.

error: Соддржината е заштитена.