Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Заев: На 27-ми април имаше добро организирана маса која тргна да убива, ликвидира…

„На 27-ми април имаше добро организирана маса која тргна да убива, ликвидира…“, изјави Заев на прашањето дали претседателот Ѓорге Иванов ќе амнестира за „крвавиот четврток“, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на ТВ 21

Во тренд…