Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вонредно метео предупредување: УХМР најавува обилни врнежи од дожд и грмежи, а ова е деталната прогноза за следните денови

Денеска ќе преовладува облачно и свежо време со повремени врнежи од дожд. На места, особено во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни и проследени со грмежи.

Кон крајот на денот ќе престануваат.

Прогноза за 16.04.2019
Минимална температура: 2°C до 8°C
Максимална температура: 13°С до 18°C
Променливо облачно, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Прогноза за 17.04.2019
Минимална температура: -1°C до 7°C
Максимална температура: 15°C до 21°C
Сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер.

Прогноза за 18.04.2019
Минимална температура: 1°C до 8°C
Максимална температура: 14°C до 20°C
Сончево со умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи.

Во тренд…