Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Голема промена на времето: Следува кратка стабилизација, па ново невреме

Денеска времето ќе се задржи променливо облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен ветер, особено во источните делови.

Повеќе сончеви периоди ќе има во западните делови.

Во четврток ќе настапи преодно стабилизирање, а потоа следува период во кој ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд, повремено поинтензивни и претежно во попладневните часови.

Во тренд…