Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме низ Македонија

Во наредниот период ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд. Локално процесите ќе бидат поинтензивни, проследени со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Најсончево, потопло и претежно стабилно ќе биде само во четврток.

Прогноза за 11.04.2019
Минимална температура: 2°C до 7°C
Максимална температура: 17°С до 24°C
Сончево со мала до умерена облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

Прогноза за 12.04.2019
Минимална температура: 4°C до 9°C
Максимална температура: 13°C до 18°C
Облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Прогноза за 13.04.2019
Минимална температура: 4°C до 10°C
Максимална температура: 11°C до 17°C
Облачно со врнежи од дожд, локално поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Во тренд…