Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Без струја делови на Центар

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, денеска без електрична енергија ќе останат:

Од 12:00 до 15:30 часот корисниците од дел од поранешната зграда на Стоковната куќа на плоштадот – Македонија (општина Центар).

Во тренд…