20.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » испорака
БИЗНИССВЕТ

Русија ја прекина испораката на гас за Холандија

M T
Русија денес ја прекина испораката на гас за Холандија, соопшти гасната компанија „ГасТера“, која делумно е во сопственост на Холандија. Оваа информација доаѓа откако компанијата...
СВЕТ

Mнозинството Германци се против испораката на оружје во Украина

M T
Mнозинството Германци се против испораката на оружје во Украина, а добар дел сакаат поранешната канцеларка Ангела Меркел да ја преземе улогата на посредник во конфликтот...