26.8 C
Скопје
19. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите излегоа со детална прогноза за следните 4 дена – Подгответе се за екстремно високи температури и чувајте се од опасното сонце

Следува период на стабилно и многу топло време со натпросечни температури. Во четврток преку денот краткотрајно ќе засилува претежно северен ветер.

Прогноза за 20.06.2024
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 31°C до 39°C

Претежно сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер кој во северните делови краткотрајно ќе засилува. UV=9

Прогноза за 21.06.2024
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 32°C до 39°C

Претежно сончево и многу топло со мала облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. UV=9

Прогноза за 22.06.2024
Минимална температура: 12°C до 23°C
Максимална температура: 32°C до 39°C

Претежно сончево и многу топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. UV=9