39.8 C
Скопје
15. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Синоптичарите ја објавија денешната прогноза – Температури до 34 степени

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.
Максималната температура ќе достигне од 26 до 34 степени. UV=8

Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе достигне 32 степени.