13.8 C
Скопје
15. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Со вратата од паркираното возило удрил во велосипед: тешко повредена жена од Струга

Вчера во 10.20 часот во ОВР Струга било пријавено дека на ул.,,Пролетерски Бригади“ во Струга, А.Т.(66) од с.Октиси, струшко, откако го паркирал патничкото возило „мерцедес“ со струшки регистарски ознаки, отворајќи ја предната врата удрил во велосипед управуван од Л.С.(63) од Струга.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.С., констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Струга./Извор:Makfax