12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARМАКЕДОНИЈА

Драстични промени со времето: Прилично силно невреме, па жешко време со температури над 28 степени! Метеоцентар објави детална прогноза до крајот на неделата

Денес кон крајот на денот, во текот на ноќта и утре претпладне ќе има врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни, проследени со појава на ретки грмежи. Денес и утре ќе дува засилен, наместа повремено силен ветер (над 60 km/h) од јужен правец. Утре попладне облачноста ќе се намали и потоа следува период на сончево и топло време со пораст на температурата.

Прогноза за 29.03.2024
Минимална температура: 2°C до 9°C
Максимална температура: 19°C до 26°C

Сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Прогноза за 30.03.2024
Минимална температура: 3°C до 10°C
Максимална температура: 21°C до 27°C

Сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

Прогноза за 31.03.2024
Минимална температура: 4°C до 10°C
Максимална температура: 22°C до 28°C

Сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

Спонзорирано: